четвер, 5 червня 2025 р.

 
Неси добро у світ природи

   Природа – творець найбільших благ на землі. І ніщо не буває в ній просто так – усе має свою закономірність.  І листочок із дерева не впаде без її відома, і квітка не розквітне без її чародійств. Сила – силенна усяких див у природі, тільки потрібно навчитися слухати її.З прадавніх часів людина була пов'язана з природою.З природою пов'язано безліч народних традицій.Здавна люди вірили у богів –покровителів усього живого на Землі. Такою покровителькою рослин була богиня Флора, а покровителькою тварин – богиня Фауна.                                                                                                                         

середа, 4 червня 2025 р.

 Дитинство вбите війною

 Украдене дитинство,загублені життя,невиплаканий біль, вічна незагойна рана для батьків,які втратили найдорожче-своїх дітей. Щороку 4 червня Україна відзначає День пам'яті дітей,які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. З 2014 року внаслідок агресії загинули сотні дітей, а тисячі були поранені. Важливо пам'ятати кожну дитину, чиє життя було обірване війною.                                                                                                                           

вівторок, 3 червня 2025 р.

 Сонячний настрій дитинства

 Літні канікули надають дітям безліч вільного часу для відпочинку і читання книг.

субота, 31 травня 2025 р.


Історія тютюнопаління

 Тютюнопаління має давню історію, що сягає далеко в минуле. Спочатку його використовували як ритуальний обряд, потім як засіб для розслаблення та, зрештою, як звичку. На сьогоднішній день паління залишається серйозною проблемою здоров'я, що призводить до багатьох захворювань і, у багатьох випадках, до передчасної смерті.Куріння тютюну почалося в Америці, де його використовували індіанці як ритуальний обряд. Вони вдихали дим тютюну, який розпалювався в обрядах. 1492 року, під час подорожі Христофора Колумба, тютюн потрапив до Європи, де його спочатку сприймали як лікарський засіб, а пізніше – як засіб розваги. З часом тютюн почали палити по-різному: у вигляді цигар, сигар та, пізніше, сигарет. Це змінило спосіб вживання тютюну та його поширення.                                                                           

четвер, 29 травня 2025 р.

 Книга –твій друг

  У сучасному світі, незважаючи на велике різноманіття електронних ресурсів, книга та бібліотека залишається невід’ємною складовою в отриманні необхідної інформації.

четвер, 22 травня 2025 р.

 
Борці за волю України

 23 травня  в Україні відзначають  День Героїв – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролись та продовжують боротись за рідну землю протягом не одного століття. Українські Герої – це українці, які жили в різні епохи й присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність нашої держави.                                                                                 

середа, 14 травня 2025 р.

Вишиванка- долі оберіг

  Вишиванка – один із символів української нації.      З далекого минулого прийшло до нас  вишивання.  Виникло воно з любові до рідної землі і батьківської оселі..  Вишиванням споконвіку займалися жінки. Цей вид рукоділля відтворює душу і характер жінки, бо у вишивку вона вкладає свої почуття та мрії, щоб принести радість собі та людям. З прадавніх часів вишиті сорочки наповнювали магічними знаками, аби вони слугували оберегами. Також з вишиванкою пов’язані численні звичаї, обряди та традиції.

вівторок, 6 травня 2025 р.

               
 Пам'ять про війну нам книга залишає                                                                     

Ідуть роки, але Друга світова війна не забувається. Знову і знову озивається вона у свідомості поколінь, тривожить уяву, змушує замислюватися над трагедією і подвигом нашого народу. Щороку 8 травня у світі відзначається День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни. Пам’ять… вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас зі старих фотографій, сумних похоронок, листів з фронту, які зберігають донині діти, рідні, онуки і правнуки. Згадаймо всіх, кого у нас відібрала така страшна війна.                                             

вівторок, 29 квітня 2025 р.

 
З книгою по життю

   В наш час люди читають дуже багато – незліченні повідомлення, стрічка новин нон-стоп, улюблені блоги в Інтернеті... Але книги ніщо не замінить. Традиційно кожного року в кінці квітня проходить тиждень молодіжного читання,мета якого залучити більше молоді до читання книжок.      В Михнівській сільській бібліотеці проведено літературні читання «З книгою по життю». 

 Книги читати – друга мати

  Книга з давніх-давен була у великій пошані, а людин.а яка читає –щаслива людина.Круг неї завжди багато розумних,добрих і вірних друзів. Ці друзі –книги.                                                               

субота, 26 квітня 2025 р.

Чорнобиль –це біль України

          В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Ця біда назавжди залишиться у пам’яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди. Людство ще не знало техногенно-екологічної катастрофи таких масштабів.

вівторок, 22 квітня 2025 р.

Збережи природу України гарну вроду

      Народ ніколи не уявляв свого життя без землі. Та й хіба може бути інакше? Адже  дерево або квітка загинуть, якщо їх вирвати із грунту. Так і людина, її душа в’яне, засихає, втративши зв’язок з рідною природою.Природа землі унікальна і неповторна. Кожен її куточок прекрасний по-своєму.

пʼятниця, 18 квітня 2025 р.

Великодня радість землю обіймає

     З приходом весни все пробуджується в природі. На землю приходять весняні  свята, і найбільше – Великдень. Воно пов’язане із воскресінням Ісуса Христа й символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою. До цього дня  в Михнівській сільській бібліотеці діє книжкова виставка- вітання  «Великдень просить на гостини» .   

субота, 12 квітня 2025 р.

Сергій Дяченко- майстер фантастичного жанру

   Сергій Дяченко – український письменник-фантаст. Писав у співавторстві з дружиною Мариною. Письменник народився в Києві в 1945 році. Він - син найбільшого українського мікробіолога, професора Сергія Степановича Дяченка.У 1966 році майбутній автор закінчив Київський медичний інститут, працював лікарем-психіатром і навіть отримав кандидата біологічних наук.   Після цього Сергій закінчив сценарний факультет ВДІКу і зайнявся роботою за новою спеціальністю. Він є автором сценарію до телеепопеї "Микола Вавилов" та художнього фільму "Голод-33". За сценарій до повнометражної науково-популярної картини "Зірка Вавилова" Дяченко був удостоєний Шевченківської премії. 

середа, 2 квітня 2025 р.

Чудесна мандрівка у світ казок Г,К,Андерсена

  На початку квітня діти і дорослі святкують день народження дитячої книги. Цю дату встановлено з ініціативи й за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги.  З моменту появи на світ людина починає пізнавати навколишній світ. Книга відкриває двері у  великий та незнайомий світ. Це свято книги, дитинства та магії казки. 

вівторок, 25 березня 2025 р.

                                                   В світ дитинства через книгу

   
Книга була і залишається вірним супутником людини. Книга дасть слушну пораду, розповість про незвичайні пригоди і подорожі. Це –добрий друг і порадник. З дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, допомагає у навчанні , пробуджує мрію.  В Україні щорічно в останній тиждень березня проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання.

середа, 19 березня 2025 р.

Поезії одвічна висота

  19 березня  видатній майстрині слова  Ліні Костенко виповнюєтьс 95 років.ЇЇ поезія  торкається найпотаємніших струн душі людини, щире і гостре слово надихає,пробуджує думку та почуття. ЇЇ поезія- це історія нашого народу закарбована у рядках, що сповнені  гідності та боротьби за правду.                                                                                                                                                             

вівторок, 18 березня 2025 р.

                                                                                      

                                                                                                                Шановні читачі!       

   

 В сучасній українській літературі багато талановитих письменників.  Кожна нова книга це завжди подія та нове знайомство. Запрошуємо до бібліотеки, де на вас чекає зустріч з цікавою книгою


  


 

 Життя і творчість Максима Рильського

Максим Рильський— український поет, перекладач, публіцист, літературознавець та громадський діяч. Народився в Києві, у родині інтелігенції: його батько був відомим етнографом і громадським діячем. Максим почав писати поезії ще в дитинстві, а його перша збірка «На білих островах» вийшла у 1910 році, коли він був ще підлітком. Максим Тадейович Рильський — автор дуже багатьох творів про природу, любов до рідної мови, своєї Батьківщини, повагу до праці. 

субота, 8 березня 2025 р.

Духовна спадщина Шевченка  

  Є в українській літературі імена, що увібрали в себе живу душу народу, стали часткою його життя. Таким ім’ям  стало ім’я Тараса Григоровича Шевченка, чия поезія викликає в людях почуття гордості і захоплення красою, своєю силою і народною мудрістю.                                                         

пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

Мова- скарбниця духовності народу

      Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову,  яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

середа, 19 лютого 2025 р.

Час плине, а пам'ять залишається…

   Україна- країна трагедій і краси,де найбільше люблять волю і найменше її знали,країна довгої вікової,героїчної боротьби за волю і незалежність. У ці дні  ми відзначаємо річницю трагічних подій на майдані Незалежності, коли під час революції Гідності з 18 по 20 лютого було поранено більше як тисячу людей, загинуло понад 100 протестувальників. Своє життя віддали найкращі, більшість з них – молодь, ті, хто лише починав жити. Сьогодні ми їх називаємо Небесною Сотнею. 

пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

Від серця до серця

Найромантичніше свято року -14 лютого День святого Валентина. Головним атрибутом свята вважається листівка – валентинка.              В Михнівській сільській бібліотеці  для учасників клубу за інтересами « Український віночок» проведено майстер клас «Від серця до серця»

четвер, 30 січня 2025 р.

 Світ казок та пригод Всеволода Нестайка

  Дитячий письменник Всеволод Зіновійович Нестайко своїми веселими, дотепними, мудрими повістями й казками радує, веселить і повчає,  вже не одне покоління.      Сьогодні,30 січня виповнюється 95 років від дня народження відомого українського дитячого письменника. Цілі покоління дітлахів зачитувалися «Країною сонячних зайчиків», «Незвичайними пригодами в лісовій школі»,а беззаперечним бесселером  залишаються «Тореадори з Васюківки».                                                                                 

середа, 29 січня 2025 р.

Україною жили, за Україну полягли

     29 січня- День пам'яті героїв Крут.Саме там у 1918 році відбувся бій,що став  одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.                                                                               

субота, 25 січня 2025 р.

Дівчина з легенди

Від далеких часів козацьких лине до нас чарівний образ Марусі Чурай, легендарної поетеси та співачки. Її пісні будили в людях мужність у боротьбі за народну волю, а своєю ліричністю зворушували душу і серце.                                                                                                             

середа, 22 січня 2025 р.

 Соборність України: сторінками історії

   Соборність України – одна з важливих тем історії України. Ідея соборності стала загальнонаціональною мрією, невід’ємною частиною всіх українців. Величезні жертви, віддані на вівтар волі та незалежності, навчили українських патріотів всюди, куди б закинула їх доля, бачити в своїх мріях і боротися за єдину соборну, вільну та незалежну Україну.                                                   

вівторок, 7 січня 2025 р.

 Лицар нескореного покоління

  8 січня- 90 років від дня народження українського письменника Василя Симоненка.Василь Андрійович Симоненко – видатний український поет і журналіст, один із найяскравіших представників покоління шістдесятників. Його творчість, пронизана глибоким патріотизмом і любов’ю до рідної землі, стала важливим внеском у розвиток української літератури.