пʼятницю, 29 березня 2019 р.

Живописне слово письменника


    Микола Васильович Гоголь вважається видатним російським письменником, але витоки його творчості знаходяться в українській культурі. Українець за походженням, цей талановитий митець з дитинства слухав дивовижно красиві й цікаві українські казки, бувальщини і пісні. Саме вони розвивали його уяву, яка згодом знадобилася для створення багатьох творів письменника.
У своїх творах М. В. Гоголь створює не просто окремі народні характери. Завдяки цим характерам він складає узагальнений образ України, своєрідну країну, центром якої становиться Диканька. Він відкриває цю країну для усього людства. Письменник знайомить читачів з мовою, якою розмовляють «поблизу Диканьки» і, як справжній дослідник, навіть надає невеликий словничок найбільш уживаних у цій мові слів.М. Гоголь неперевершено описує навколишню природу, дуже цікаво розповідає про людей, їхні скорботи і радощі, їхні вірування і звичаї.І всі ці розповіді пройняті таким замилуванням, таким захопленням, такою великою любов’ю, що жоден читач не може залишитися байдужим. Як і до природи, неможливо залишитися байдужим і до людей, про яких розповідає письменник. Наприклад, це коваль Вакула, герой повісті «Ніч перед Різдвом», який здатний заради коханої красуні Оксани зробити що завгодно, навіть дістати для неї черевички, які носить цариця.  М. Гоголь ніби говорить мовою своїх героїв, яка схожа на народні пісні, він ніби збирає їхні голоси. Завдяки цьому письменнику вдається створити такі чудові твори, як «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», «Миргород».
   1квітня ми відзначаємо 210 років з дня народження письменника, та  Гоголь завжди сучасний. Він допомагає людям заглянути в найпотаємніші куточки душі своєї, замислитись над сьогоднішнім і завтрашнім днем – своїм, країни, світу.Він хоче , щоб світ був добрішим, а люди більш співчутливими один до одного, прагне, щоб людина боролась із своїми та суспільними недоліками, і життя стане кращим.                                                                                                          
      А ще Гоголь вчить нас радіти,  не тратити віри і бачити життя у всій красі і різноманітності. Люди масштабу Миколи Гоголя – це люди світу, бо їх твори перейшли часові і географічні кордони.
       В Михнівській сільській бібліотеці до ювілею письменника оформлена книжкова виставка: «Гоголівськими стежками». Відвідувачі бібліотеки мають можливість ознайомитися з цікавими фактами біографії письменника та його творами.

Немає коментарів:

Дописати коментар