субота, 9 листопада 2019 р.

Стежками української писемності.


        Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День української писемності і мови.    .                            Це свято було встановлено Указом президента України в 1997році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з Преподобного Нестора-Літописця і починається писемна українська мова. Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Українська мова – багата, ніжна й ласкава, мудра, доброзичлива, глибокодумна, чиста, правдива.
Багатство української мови виявляється в тому, що нею можна висловити найскладніші думки, найтонші почуття і переживання, передати враження про побачене, почуте, прочитане.
      З покоління в покоління, в часи розквіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула.
       В Михнівській сільській бібліотеці розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Мово моя українська, мово моя материнська». Книжкова виставка допоможе читачам бібліотеки здійснити літературну подорож «Стежками української писемності».Відвідувачі бібліотеки познайомляться з історією походження  української мови, народною мудрістю, славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками і помічниками словниками. А найменших читачів приваблять новенькі книжечки українських дитячих письменників.
         Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.



Немає коментарів:

Дописати коментар